74 Gün: Başlangıç

74 Gün: Başlangıç

18 Şubat 2019 Kapalı Yazar: ugurumsu

Yazı yazmak benim için ne kadar önemli? Okunabilir yazılar yazıyor muyum? Yazdığım yazılar okuru tatmin edecek uzunlukta mı? Yazdıkça yazı yazmada daha mı iyi oluyorum? 10 senelik blogger, öncesinde ve blog yazdığım süreçte kendimce yaptığım denemeler yazma konusunda beni daha iyi yaptı mı?

Bu sorular yazı yazdığım süre içerisinde merak ettiğim sorulardan sadece bir kaçı. Popüler bir blogger olmadığım, facebook-twitter-instagram vb. sosyal mecralarda çok fazla takipçim ya da arkadaşım olmaması, ülkemizde takdir etme-yerme içgüdüsünün dışa vurulmaması gibi nedenlerden dolayı bu sorular için bu güne kadar yeterli cevaba ulaşamadım. Bundan dolayı da bu yolda kendi kendine kürek çeken ve evi için rızkını kazanan bir balıkçıdan farkım olmadığını düşünüyorum. Bu işten para kazanmıyorum, bu işi zevk için yapıyorum, beni gören kimse yok ya da görenlerde bu konuda fikrini bana söylemiyorlar.

Askere gitmeden önce başladığım ve askere gitmemle sekteye uğrayan bir çalışmaya daha bir balıkçı gibi başlamayı planlıyorum. Ann Handley tarafından yazılmış Herkes Yazabilir adlı kitabın her bir bölümünü 74 gün boyunca okuyarak ve her okumamdan sonra farklı türde içerikler yazarak birbiriyle bağımsız gibi görünen ama bana göre birbiriyle tamamen bağlantılı bir çalışma yapmaya yeniden başlıyorum.

Mesela bu yazıda yaklaşık 220 kelime kullanıldı. Sizlere göre bu yazı için bu uzunluk yeterli mi? Yeterli değilse neden, yetersiz ise neden? Ya da size göre yazının uzunluğu mu içeriği mi önemli?

Ann Handley diyor ki:

“Herkes yazabilir.”