Okuma Odası

Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu – Metastaz kitabı hakkında düşüncelerim

Görselde elmaların arasında görüp özenmeyin. Görselin amacı kurtlu elmaların iyi gizlenirse nasıl güzel görünebileceğini göstermekti. Evet, elmaların çoğu kurtlu ama iyi gizlendiği için siz göremiyorsunuz. Kitapta devletin içinde olduğunu iddia ettiği kurtlu elmaların kurtlu kısımlarını olabildiğince gösteriyorlar.

Kitap iki yazarın ortak çalışması ile hazırlanmış. Barış Pehlivan gazeteci. Oda TV yazarı ve genel yayın yönetmeni. Bugün her biri kitabın diğer yazarı Barış Terkoğlu ile hazırlanmış ve Kırmızı Kedi Yayınevinden çıkmış Mahrem & Gizli Belgelerle Türkiye’nin Sırları, Sızıntı & Wikileaks’te Ünlü Türkler ve Metastaz adlı üç kitabı bulunmaktadır. Barış Terkoğlu ise Oda TV ve çeşitli gazetelerde yazarlık yapmaktadır. Oda TV sorumlu haber müdürüdür.

Yazarların kitaptaki belgeli iddiaları FETÖ ile olması gerektiği gibi mücadele edilmediği, edilmesinin neredeyse imkansız oluşu. FETÖ ile tam mücadele edildiğinde ya da edilmediğinde ise ortaya farklı terör örgütlerinin çıktığı. Ağır ithamlar, ağır söylemler…

Tahliye ettiği FETÖ şüphelisi işadamlarını tutuklatan savcıyı “FETÖ’cü”diyen hakimi, FETÖ soruşturmasında rüşvet aldığını ortaya çıkaran başsavcının “rüşvet alan bir FETÖ’cü” olduğunu iddia ettikten sonra tutuklayan hakim, FETÖ’den tutuklandı.

Kitapta twitterda da görmüş olabileceğiniz yukarıdaki cümle yer alıyor. İş o kadar kötü durumdaki. Hatta kitabın son bölümlerinde anlatılanlara göre sadece FETÖ’cülerle doğrudan dirsek temasında olanları değil olmayanları da gözden geçirmemiz gerektiğini söylüyor. Ya da kendimizden başka kimseye güvenmememiz.

Okurken isimlerin kalabalığından kafanızın karışacağı bir kitap Metastaz. Her seferinde okuyucuda daha iyi yer etmesi için eğer daha önce adından bahsedilen birinden bahsediliyorsa oraya yönlendirilse bile bu kalabalıkta kafanızın karışmaması imkansız.

Bilginiz olsun: kesin sizi sinirlendirecek olaylar silsilesi ile karşılacaksınız. Çürük elmaların farkına daha hızlı varabilmemiz umuduyla.

“Yol, hepimizin yolu olsun.”

Kitabın; 
Adı: Metastaz
Yazarı: Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu
Yayınevi: Kırmızı Kedi Yayınevi
ISBN: 9786052984505

Çeşitli platformlarda edebiyat, tarım, güncel konular, politika gibi konularda yazılar yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir