Manifesto

2008 yılının başında kişisel bir blog olarak yayın hayatına başladı Kalemkeş. O zaman ki amacı edebi eserler yazmak isteyen bir gencin isimsiz olarak eserleri paylaşmak ve kişisel bir günlük oluşturmaktı. Zamanla o zamanın blog yazarları arasında bilinmeye başlayınca -isimsizlik kalmadığından- bir süre pasif kaldı.

Daha sonraları kişisel günlük kısmından vazgeçilerek dil ve edebiyatı ilgilendiren konularda çeşitli yazılar paylaşılan ikinci sürümü internet aleminin sonsuz sayıdaki internet sitelerinden biri olmaya devam etti.

Bugün için altı ana kategoride sürekli ve misafir yazarları ile dil ve edebiyat alanında çeşitli yazılar paylaşılmaktadır.

Okuma Odası kategorisinde türü fark etmeksizin kitaplar yazarların gözünden anlatılmakta, bazen tavsiye edilmekte bazen yerilmektedir.

Güzel Şeyler kategorisinde şiir, hikaye, şarkı gibi ya da edebiyatın kardeşi olarak düşündüğümüz sanat dallarındaki güzel şeylere yer verilmektedir.

Sözlük kategorisinde kullandığımız sözcükler, adlar, deyimler yorumlanmaktadır.

Ş Noktası kategorisinde yazarlar tarafından yazılmış ya da çeşitli mecralarda yazılmış dil ve edebiyat alanındaki yazılar bulunmaktadır.

Tadımlık kategorisinde ise yazı olamayacak kadar kısa ama paylaşılması gereken yazılar yer almaktadır.