Okuma Odası

Selçuk Aydemir – Evrak Kürek Sektörden Arkadaşlara Giriş 101 kitabı hakkında düşüncelerim

Yayıncılık sektörüne yeni girdi diyebileceğimiz Küsurat Yayınlarının aile eşrafında yapılan işlerle dönmesinden dolayı yayın evi sahibi Burak Aksakın kuzeni Selçuk Aydemirin üçüncü kitabı Evrak Kürek Sektörden Arkadaşlara Giriş 101 hiç bilmediğimiz bir piyasa hakkında çoğunlukla gülümseyeceğiniz, yer yer duygulanacağınız bir kitap.

Değişik bir adam Selçuk Aydemir. Kendi deyimiyle yanlış ata oynayan bir talihsiz. Kitapta anlattıklarına göre aynı zamanda da yanlış at. Kimseye güven vermeyecek işler yapmasına rağmen bir şekilde tercih edilen. Sanırım at yarışlarında bu tür atlara sütçü merkebi diyorlar. Öncelikle kendisi ne garip ki uçak mühendisi. Senarist. Yönetmen. Filmleri için kurgudan çaycılığa, yapımcılıktan fedailiğe kadar geniş yelpazede bir çok şeyi yapmış. Kendisini biz daha çok Düğün Dernekten, Çalgı Çengiden, Ramazan Güzeldirden, İşler Güçlerden biliyoruz. Tabi arka planda olduğu için iyi de bilmiyoruz. Tüm bu filmlerde dizilerde ve daha fazlasında hem senaryo yazarlığı hem de yönetmenlik yapmış.

İşte bu kitabında tüm bu süreçleri anlatmak için giriş yapmış. Piyasaya girişi, öncesi, piyasada kabul edildiği zamanlardaki genelde eğlenceli, yer yer duygulandıran anlarını anlatıyor.

Kitap boyunca “sektör” diye bahsettiği sinema ve dizi sektöründe olanları anlatsa da bu konuda bir şey bilmeyenlerin de zevk alacağı bir kitap.

“Esen kalın, tiyatro ile kalın.”

Çeşitli platformlarda edebiyat, tarım, güncel konular, politika gibi konularda yazılar yazıyorum.